Észak-Amerika > Kanada: Nyugati partvidék nagyvárosai és nemzeti parkjai
Gyönyörű nemzeti parkok, vadregényes tájak közt pihenhetsz Kanada nyugati partjánál.
1. nap érkezés Calgaryba
2. nap Calgary – Banff
Calgaryban a „szokásos” üzletek és múzeumok mellett mindenképp érdemes felmenni a kilátóba és körülnézni, valamint a skanzen-jellegű Heritage Villagebe lehet tenni egy látogatást, ha érdekel milyen volt a város 1915 környékén. A nézelődés után utazás Banffba, a szállás elfoglalása.
3. nap Banff Nemzeti Park
A Sziklás-hegységhez tartozó területen alapították Kanada első nemzeti parkját 1885-ben, mely ma a Világörökség része. Alpesi és hegyvidéki éghajlat jellemző a területre, ezért a magashegységi kopár övezettől, a fenyvesekig és füves területekig változatos növény- és ennek megfelelően szintén gazdag állatvilággal találkozhatsz. Két legnépszerűbb túraútvonala a rövidebb Bow Völgy Parkút és a sokkal hosszabb Icefields Parkút. Mindkét útvonalon csodálatos élményekben lehet részünk: tavak, vízesések, kilátóhelyek, folyók, erdők, kanyonok és gleccserek mentén vezet utunk.
4. nap Banff – Jasper
A Banffal szomszédos és szintén a Világörökséghez tartozó nemzeti parkban is mesés látványban lesz részünk. A két parkot egy hatalmas jégmező köti össze, ahova csak szervezett vezetővel kísért gleccsertúra során lehet eljutni. A havasi kecskék mellett pumák, grizzlyk és farkasok élnek itt (amíg az orvvadászok és a figyelmetlen gázoló autósok miatt nem kerülnek a kihalás szélére). A látogatók legtöbbször szarvasokat, prérifarkasokat és sasokat láthatnak a gleccserek és kanyonok mentén haladva.
5. nap Jasper NP – Wells Gray Nemzeti Park
Sorban még egy közeli nemzeti park meglátogatását ajánljuk. A Wells Gray nemzeti parkban a magas hegyek és hihetetlenül szép tájak mellett vízesésekben gyönyörködhetsz, kenuzhatsz a tavon, de a kanyonokat és a kilátópontot se hagyd ki!
6. nap Wells Gray NP – Prince George
Festői tájakon és tipikus kanadai vadregényes vidéken vezet az út Prince George-ba, ahol a szállás vár. Útközben a Robson-hegyben gyönyörködhetsz.
7. nap Prince George – Smithers – Prince Rupert
Ezen a napon kevéssé lakott vidéket fedezhetsz fel, amíg elérsz a Csendes-óceán partjára. Ez a vidék az egyik legszebb az út során érintettek közül, biztos lehetsz benne, hogy nem fogsz unatkozni az úton.
8. nap Prince Rupert – Inside Passage – Port Hardy
Átkelés az Inside Passage-on. A név azt az útvonalat jelöli, mely összeköttetést biztosít az amerikai földrész nyugati partvonalának számtalan szigete közt. A szigetek és fjordok közt lélegzetelállító látványban és a különleges állat- és növényvilág megismerésében lehet részed.
9. nap Port Hardy – Campbell River
Utazás Vancouver Islandre. A 460 km hosszú és 80 km széles sziget rendkívüli természeti látványosságokkal rendelkezik. Port Hardyból kompon lehet átkelni a szigetre. A vad part mentén bálnák úsznak és halászmadarakat is megfigyelhetsz. A Vancouver-szigetet északról dél fele haladva fedezd fel. A gyönyörű vidéken nem érdemes átrohanni, ezért javasolt egy éjszakát Campbell Rivernél tölteni.
10. nap Campbell River – Victoria (kb. 265 km)
Továbbutazás dél felé, British Columbia fővárosába. Az érintett nemzeti parkokat és túraútvonalakat gyalogosan érdemes bejárni, gyakorlott búvároknak javaslunk egy-két merülést. A természeti látványosságok mellett az őslakosok életét és hagyományait bemutató kisebb-nagyobb múzeumok is érdekesek.
11. nap Victoria - Vancouver
Victoria legismertebb látnivalója a közeli nemzeti parkok és természeti szépségek ellenére egy botanikus kert, de ezen kívül érdeklődésedtől függően látogass el a Parlamentbe, a Point Ellis házba (a régi viktoriánus épület korabeli műtárgyakat mutat be), a bogárállatkertbe, egy 19. századi báró kastélyába vagy a Tengerészeti múzeumba.
Továbbutazás Vancouverbe, pihenés vagy a város felfedezése.
12. nap Vancouver
A város felfedezése. A legfontosabbak: a kilátópont, a Capilano függőhíd, egyetem épülete, stadion, múzeumok (Antropológiai, Tudományok), Akvárium, Stanley park, partmenti promenád, lazacfarm.
13. nap Hazautazás
A Kanadába utazóknak a visszaérést követően 6 hónapig érvényes útlevéllel kell rendelkeznie.
Kanada hivatalos fizetőeszköze a kanadai dollár (CAD).
Kanadában hazánkhoz képest -8 óra eltérés van.
Hivatalos nyelve az angol, a francia és az eszkimó.
A Kanadából való távozás időpontját a belépéskor az útlevélbe bepecsételhetik. Ilyen esetben az utazó köteles legkésőbb a megjelölt időpontban elhagyni Kanadát. A turista céllal beutazni kívánó külföldieknek érvényes egészségügyi / utazási biztosítással kell rendelkezniük.
Nyugati parton:
Tiszteletbeli konzulátus Calgary
Cím: Suite 400, 1111 - 11th Avenue SW Calgary, Alberta, Canada, T2R 0G5
Előhívó: (00)-(1)-(403)
Telefon: 229-4800
Fax: 245-0569
Tiszteletbeli konzul: Szabó Artúr
E-mail: hungarianconsulate@me.com
Tiszteletbeli konzulátus Vancouver
Cím: S: 412 - 1770 West 7th Avenue, Vancouver, BC, Canada, V6J 4Y6
Előhívó: (00)-(1)-(604)
Telefon: 730-7321
Fax: 730-7339
Tiszteletbeli főkonzul: Molnár András
E-mail: amolnar@telus.net
Honlap: www.hungarianconsulatebc.com/
Cím: S: 412 - 1770 West 7th Avenue, Vancouver, BC V6J 4Y6
Előhívó: (00)-(1)-(604)
Telefon: 909-3752
Fax: 730-7339
Tiszteletbeli konzul: Vass Zoltán
E-mail: zoltanv@shaw.ca
Honlap: www.hungarianconsulatebc.com/
- Az országot Newfoundlandtól Brit Columbiáig átszelő Trans-Canada autópálya 8000 km hosszú, aki vasúton akar átutazni az országon, annak négy napot és öt éjszakát kell a vonaton töltenie.
- A hatalmas ország négyötöde lakatlan.
- Kanada egyik jelképe és büszkesége a vörös díszegyenruhás Kanadai Királyi Lovasrendőrség, vagy ahogy a helyiek hívják a „Mounties”. Ez a szövetségi rendfenntartó erő 5600 fős.
-
1896-ban aranyra bukkantak a Klondike-folyó mellékágában, a Bonanza patakban. Amikor ennek híre ment, akkor 100.000 férfi és néhány nő elözönlötte a környéket. Hat év alatt itt 100 millió dollár értékű aranyat találtak. Sokan meggazdagodtak, mások beleőrültek vagy belehaltak a megpróbáltatásokba.